Soft to Suit vs Box | Komputerowe wspieranie przedsiębiorstwa - re+ | The only leasing software you'll ever need

Soft to Suit vs Box | Komputerowe wspieranie przedsiębiorstwa


16 maja 2017

Usprawnianie działania firmy przez wdrożenie odpowiednich rozwiązań technologicznych przynosi niewątpliwe korzyści wydajnościowe, ale też wiąże się z poniesieniem kosztów przy zakupie i wdrożeniu nowego systemu. Jak zatem zdecydować, które narzędzia wybrać, by nie stracić?

Za i przeciw
Wśród przedsiębiorców rośnie świadomość korzyści, jakie płyną z zakupu i wdrażania właściwego oprogramowania w firmie. Jeśli nie ma problemu w określeniu ścieżek przepływu informacji, to nie powinno być również kłopotów z zaimplementowania systemu, który usprawni te procesy. Na rynku dostępne są pudełkowe gotowe oprogramowania oferujące z góry określone możliwości oraz systemy dedykowane – skrojone na miarę wymogów konkretnego przedsiębiorstwa. Decydując się na wybór któregoś w systemów, warto przyjrzeć się dokładnie plusom i minusom każdego z tych rozwiązań.

Zalety systemu dedykowanego

Zalety systemu pudełkowego

Wady systemu dedykowanego

Wady systemu pudełkowego

Skuteczna optymalizacja

Jeśli założymy, że na ogólny koszt zaimplementowania systemu CRM składa się cena jego zakupu oraz wdrożenia to z powyższych rozważań wynika, że:

Aby zdać sobie sprawę z tego, który system najlepiej sprawdzi się w naszym przedsiębiorstwie, wystarczy dobrze przyjrzeć się procesom, które towarzyszą jego codziennemu funkcjonowaniu. Następnie sprawdzić czy na rynku istnieje produkt, który odpowiada właśnie takim potrzebom, np. katalogowania, zarządzania procesami sprzedażowymi, czy każdymi inni, jakie chcemy usprawnić. Jeśli nie mamy pewności, że gotowy, pudełkowy system sprawdzi się w 100%, wtedy warto zainwestować w posiadający konkretne rozwiązania system dedykowany. Ten nie dość, że długofalowo usprawni pracę, to nie będzie wymagać wdrażania pracowników w obsługę i zrozumienie ścieżek komunikacyjnych. Opracowane przez firmę informatyczną rozwiązania są w przypadku systemów dedykowanych dostosowane do przedsiębiorstwa, a nie odwrotnie. To jest gwarancją skutecznej optymalizacji czasu i kosztów pracy, jakie ponosi przedsiębiorstwo.

Rozwiązanie hybrydowe
Kiedy gotowe rozwiązanie pudełkowe odpowiada na większość potrzeb przedsiębiorstwa, ale część procesów wciąż wymaga usprawnienia, wtedy warto zastanowić się nad wykorzystaniem dedykowanych systemów jako formy uzupełniającej dostępne na rynku gotowe produkty. Możliwości integracji różnych systemów pozwalają przekazać obsługę specyficznych procesów funkcjonalnościom aplikacji dedykowanych. Dzięki takiemu podejściu można czerpać to, co najlepsze z obu typów rozwiązań.