Czas to pieniądz i Twoja konkurencja o tym wie! Bądź szybszy z systemem CRM - re+ | The only leasing software you'll ever need

Czas to pieniądz i Twoja konkurencja o tym wie! Bądź szybszy z systemem CRM


29 sierpnia 2017

Wybierając partnera do współpracy kierujemy się nie tylko jakością i ceną świadczonych przez niego usług oraz renomą marki. Czym jeszcze? Czasem, w jakim odpowie na nasze zapytanie! Okazuje się, że dla większości z nas ma on szczególne znaczenie, a szybka reakcja na oczekiwania klientów zwiększa nasze szanse na sprzedaż i owocną, długotrwałą współpracę. Dzięki tej wiedzy możemy w łatwy sposób zyskać nie tylko przychylność klientów, ale także przewagę nad konkurencją. Wystarczy, że w naszym biznesie umiejętnie wykorzystamy nowoczesne narzędzia, które zautomatyzują procesy i ułatwią klientowi podjęcie decyzji.

Postępujący dostęp do informacji i wzrost sprzedaży, która swój początek ma w Internecie, owocuje zwiększonym zapotrzebowaniem firm na zaawansowane technologicznie systemy informatyczne. Służą one nie tylko gromadzeniu informacji, ale także ich efektywnemu przetwarzaniu, co pozwala na bieżąco odpowiadać na potrzeby i oczekiwania klientów. Systemy CRM, bo o nich mowa, w ciągu ostatnich pięciu lat zanotowały znaczący wzrost popularności – w branży nieruchomości sięgnął on ponad 300%! Dla agencji i brokerów nieruchomości, CRM to oprogramowanie o szerokim spektrum zastosowań: właścicielom firmy pozwala nadzorować jej funkcjonowanie, zarządowi umożliwia kontrolę wewnątrz organizacji, a menadżerom daje narzędzia do zarządzania projektami i personelem. Jest także znaczącym ułatwieniem dla agentów – dzięki niemu zyskują oni łatwy dostęp do bazy nieruchomości oraz klientów. W jednej chwili są w stanie wskazać wolną powierzchnię do wynajęcia, pokazać klientowi portfolio nieruchomości, zweryfikować umowy najmu, dokonane transakcje czy przebieg współpracy. Wszystko po to, by jak najlepiej, w inteligentny sposób, dobierać dla klientów najtrafniejsze oferty i generować takie prezentacje sprzedażowe, które zaspokoją ich oczekiwania.

CRM jest nieocenionym wsparciem dla tych biznesów, które chcą być zawsze krok przed konkurencją. Jak wynika z podanych wyżej statystyk, czynnikiem, który może skłonić klienta do skorzystania z naszej oferty, jest czas i dobra, szybka komunikacja. By ją usprawnić i skutecznie realizować sprzedaż, powinniśmy wyjść tym potrzebom naprzeciw. Ułatwi nam to zestaw dedykowanych funkcjonalności (m.in. automatyczne przypominanie o kończących się umowach najmu, mechanizm, dopasowujący ofertę do wymagań najemcy czy wirtualny asystent). W ten sposób zautomatyzujemy wyszukiwanie i filtrowanie danych, tym samym na wielu płaszczyznach usprawniając obsługę klienta.

Dzięki wykorzystaniu systemu CRM, prostsze stanie się również mierzenie skuteczności podejmowanych działań marketingowych i planowanie kolejnych. CRM zintegrowany jest ze stronami internetowymi i portalami ogłoszeniowymi, które mogą stanowić źródło pozyskiwania potencjalnych najemców. Błyskawiczna reakcja na zapytania klientów to podstawa każdego nowoczesnego biznesu. Ich oczekiwania wciąż rosną, a czas jest dla nich na wagę złota. Warto o tym pamiętać i dostosować swoje działania do zmieniającej się, coraz bardziej zdigitalizowanej rzeczywistości. Od czego zacząć? Od założenia bezpłatnego konta w aplikacji repluscrm.com!