5 powodów, dla których CRM generuje przewagę biznesową - re+ | The only leasing software you'll ever need

5 powodów, dla których CRM generuje przewagę biznesową


07 maja 2017

O konkurencyjności na rynku nieruchomości świadczy szybkie i kompleksowe dostarczanie klientowi niezbędnych informacji. Skuteczny i dostosowany do potrzeb branży system CRM pozwala m.in. odpowiadać na zapytania szybciej, wyszukiwać oferty trafniej i kontrolować transakcje efektywniej. W jakich sytuacjach sprawdza się odpowiednio dopasowane do modelu funkcjonowania firmy oprogramowanie?

1. ZESTAWIENIA NAJTRAFNIEJSZYCH OFERT
Szybka reakcja na pojawiające się zapytania od klienta bywa czasem jedną przewagą, jaką można uzyskać nad konkurencją. Szczególnie, gdy potrzebne są informacje dotyczące całego spectrum możliwości powierzchni, wśród których znajduje się ta jedyna odpowiadająca wymaganiom najemcy czy przyszłego właściciela. System re+ CRM pozwala w kilka chwil wygenerować całą listę propozycji nieruchomości spełniających określone kryteria: wielkości powierzchni, lokalizacji. Jednocześnie, możliwe jest odpowiadanie w czasie rzeczywistym na każdy rodzaj zapytania ofertowego, bez potrzeby czasochłonnego przeglądania portfolio firmy i wyszukiwania pozycji spełniających wymogi klienta lub oferowania powierzchni, które nie spełniają kryteriów.

2. PRZEWIDYWANIE POTRZEB NAJEMCY
Na podstawie historii kontaktu z wybranym klientem czy firmą można przewidzieć nie tyle potrzeby, co możliwą ścieżkę pro-wadzenia kolejnych negocjacji. Jest to szczególne istotne kiedy wiemy, że kontaktuje się z nami firma z potencjałem na dokona-nie transakcji. Agent dzięki zapisanej w systemie ścieżce kontaktu może na bieżąco prześledzić wcześniejsze zapytania, oferty czy umowy. Należy pamiętać, że informacja jest najcenniejszą walutą podczas rozmów z klientem, a odpowiedni CRM jest w stanie zapewnić maksimum wiedzy na temat potrzeb najemcy czy przyszłego właściciela nieruchomości.

3. GENEROWANIE LISTY POTENCJALNYCH KLIENTÓW
Możliwość filtrowania danych znacznie przyspiesza procesy w firmie i ułatwia odpowiedzi na zapytania kierowane do agentów. Dotyczy to zarówno poszukiwania nieruchomości, jak i generowania listy osób, które mogą być potencjalnie zainteresowane nieruchomością na wynajem czy sprzedaż. Posiadasz idealną ofertę dla firmy, która wykorzystuje chłodnie, a może dla producenta elementów elektronicznych? Wszystkie informacje o najemcach zebrane w jednym miejscu pozwalają w prosty sposób wybrać firmy z wybranych sektorów i branż, i znaleźć odpowiednią grupę odbiorców według konkretnych wyznaczników.

4. INTEGRACJA Z PORTALEM INTERNETOWYM
Integracja platformy CRM ze stroną internetową to jedna z kluczowych cech dobrego systemu, który ma nie tylko organizować pracę z klientem, ale również stanowić źródło pozyskiwania zainteresowania potencjalnych najemców. W ten sposób oferty na Twojej stronie internetowej są synchronizowane z aplikacją CRM w czasie rzeczywistym, a zapytania składane w formularzach kontaktowych automatycznie trafiają do systemu i są przypisywane jako nowa szansa sprzedażowa do agenta. Ponadto, taka integracja pozwala na mierzenie skuteczności i efektywności działań marketingowych podejmowanych np. na stronie internetowej. Odpowiednie ustawienia systemowe dają możliwość, poza kontrolowaniem liczby leadów, porównywania ich wartości, śledzenia ścieżki kontaktu i podsumowywania wyników finansowych będących pochodną klientów pozyskanych ze strony www. Co ważne, intuicyjność takich rozwiązań odgrywa dużą rolę ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i w prosty sposób wyciągać wnioski i podsumowywać wyniki finansowe firmy.

5. KONTROLOWANIE WYNIKÓW AGENTA
Odpowiedni system CRM to coś więcej niż tylko oprogramowanie służące przechowywaniu danych to także narzędzie pozwalające kompleksowo kontrolować prace agentów i mierzyć efektywność prowadzonych działań. Tagi i wybrane ustawienia dają możliwość sprawdzenia zarówno historycznych osiągnięć pracownika, jak również aktualnych aktywności, wartości projektów prowadzonych i tych zrealizowanych w przeszłości. Automatyzacja monitorowania działań wewnątrz firmy znacznie usprawnia kontrolę nad osiąganymi wynikami.